wtorek, 21 czerwca 2011

Kolejna porcja informacji

PRZESZUKANIE RANNEGO / JEŃCA / POLEGŁEGO

1. Trafione osoby oraz POLEGLI – zarówno sojusznicy jak i przeciwnicy – mogą zostać PRZESZUKANE. Koncepcją tego rozwiązania jest możliwość zdobywania informacji wywiadowczych (np. mapy, rozkazy, ustawienia łączności PMR, informacje z przekazów satelitarnych (SMS GSM), czy ustawienia GPS.

2. Przeszukanie odbywa się to poprzez zbliżenie się do obiektu, dotknięcie jego ramienia i powiedzenia "PRZESZUKUJĘ". Trafiony/Rany/Poległy jest zobowiązany:
a) oddać przeszukującego swój pozostały przydział kulek w ramach MilSima (=zdobyczne ammo)
b) przekazać wszelkie pisemne rozkazy i notatki sporządzone w związku z grą (np. wydrukowane zadania dla strony, notatki o liczebności stron, dyslokacji oddziałów, etc.)
c) udostępnić do wglądu swoje mapy, GPS, ustawienia radia PMR i SMSy GSM, jeżeli przeszukiwany komunikuje się z innymi oddziałami w ten sposób.
d) jeżeli przeszukiwanym jest medyk, przeszukujący może przejąć jego wyposażenie Medyka w ramach gry.

3. Jeżeli PRZESZUKIWANY wyrazi na to zgodę, może przekazać PRZESZUKUJĄCEMU swoją łączność PMR/GSM, replikę ASG, GSM czy mapy. W innych przypadkach, przejmowanie tych elementów wyposażenia bez zgody przeszukiwanego jest zabronione

6.4 NIE WOLNO podczas przeszukania zabierać:
a) wody pitnej
b) żywności
c) elementów wyposażenia prawdziwej apteczki ani leków
d) żadnych innych rzeczy nie przewidzianych przepisami, a na których zabranie nie wyraża zgody przeszukiwany


NIEWOLA / JEŃCY


1.  Jeńcem zostaje osoba SCHWYTANA JAKO TRAFIONA LUB RANNA, czyli niezdolna do poruszania lub osoba, która się poddała. Takiego jeńca należy umownie klepnąć w korpus, wypowiadając słowa „BIORĘ DO NIEWOLI!”.

2. Jeżeli brana do niewoli osoba jest TRAFIONA, to powinien opatrzyć ją medyk przeciwnej drużyny, inaczej grozi jej wykrwawienie się. W przypadku opatrzonych rannych nie ma takiego problemu.

3. BEZWGLĘDNIE ZABRANIA SIE UŻYWANIA PRZEMOCY WZGLĘDEM JEŃCA.
DOTYCZY DO ZARÓWNO PRZEMOCY FIZYCZNEJ JAK I PSYCHICZNEJ
.

4. Jeniec jest zobowiązany do wykonywania rozkazów typu „wstań, idź, siadaj, stój” etc.

5. Jeńcowi można związać ręce w nadgarstkach WYŁĄCZNIE Z PRZODU i WYŁĄCZNIE TAŚMĄ KLEJĄCĄ, ale powinno to mieć charakter czysto symboliczny. Więzy na nadgarstkach nie powinny utrudniać krążenia, a taśma pomiędzy rękami nie powinna być krótsza niż 30cm (umożliwiać przez cały czas swobodne posługiwanie się rękoma przez jeńca).

6. Jeńca można przeszukać na ogólnych zasadach – wymaga to klepnięcia w korpus i wypowiedzenia „PRZESZUKUJĘ”. Efekt jest taki sam jak przy standardowym przeszukaniu, a dodatkowo jeniec, jest zmuszony rozładować swoją broń długą i boczną:
a) rozładować broń i posiadane magazynki
b) przekazać wszystkie kulki Przeszukującemu
c) oznaczyć swoją długą replikę posiadaną przez siebie CZERWONĄ SZMATĄ (=broń nieaktywna).

7. Rozładowaną i oznaczoną na czerwono broń uważa się za DEZAKTYWOWANĄ. Jeniec zostaje w jej posiadaniu, ale nie może jej użyć do momentu uwolnienia i po zakończeniu procedury jej AKTYWACJI.

8. Jeniec nie może sam wyzwolić się z więzów, może to zrobić jedynie jeden z konwojentów (zdejmując rzeczywiście więzy) lub sojuszniczy żołnierz poprzez umowne klepnięcie w korpus i wypowiedzenie słów „UWALNIAM”. Uwolnienie nie oznacza aktywacji broni.

9. Jeniec może zostać wyeliminowany z gry w każdej chwili, jeżeli jego konwojent zadeklaruje „SILENT KILL”. Reszta czynności jak wyżej.

10. Jeniec z dezaktywowaną bronią może ją AKTYWOWAĆ dopiero wtedy, gdy:
a) symbolicznie „odbierze” ją (po PRZESZUKANIU) jednemu z przeciwników (trafiony/ranny/poległy/jeniec). Wtedy może zdjąć szmatkę z własnej broni i ponownie ją załadować – kulki od sojuszników lub zajęte w trakcie przesłuchania.
b) wraca po uwolnieniu do swojej bazy, wtedy AKTYWACJA następuje automatycznie

11. Jeniec mimo związanych rąk może podjąć próbę ucieczki, zakładamy jednak, że nie może się sam uwolnić z więzów - potrzebuje do tego innego sojuszniczego żołnierza (patrz: UCIECZKA / UWOLNIENIE JEŃCÓW)



PRZESŁUCHANIE

1. Pojmanie jeńca to dostęp do szczegółowych informacji na temat przeciwnika. Zakładamy, że skuteczność przesłuchania wynosi 100%, aczkolwiek trwa to min. 4h .

2. Przesłuchanie może się odbywać wyłącznie na terenie bazy danej formacji. Jedynymi osobami zdolnymi do skutecznego przesłuchania jest dowódca formacji/strony konfliktu są:
a) dowódca formacji/strony konfliktu
b) jego zastępca
c) inna osoba wskazana w scenariuszu

3. Jeńca należy przetransportować do obozu/bazy celem wydobycia informacji. Możliwe są dwa sposoby zdobycia informacji: NEGOCJACJE lub PRZESŁUCHANIE

4. NEGOCJACJE Z JEŃCEM – można nakłonić jeńca do przekazania znanych mu informacji dotyczących zdobyte informacje nie muszą być prawdziwe, ale też przesłuchujący nie ma obowiązku dotrzymania umowy z jeńcem. Jest to swoisty układ.

5. PRZESŁUCHANIE JEŃCA – możliwe o ile rolę przesłuchującego pełni osoba uprawniona i odbywa się to na terenie własnego obozu/bazy. Zakładamy, że „ostre przesłuchanie” jest ZAWSZE skuteczne, ale trwa ono 4 godziny.

6. Przesłuchujący rozpoczyna zabawę wypowiadając „PRZESŁUCHUJĘ”. W ramach klimatu, można zasymulować serię „pytań i odpowiedzi”, jakkolwiek zabronione jest znęcanie się nad jeńcem – czy to fizyczne, czy psychiczne (TO TYLKO ZABAWA!!!)

7. Od momentu rozpoczęcia przesłuchanie uważa się za „W TOKU”. W tym czasie zarówno jeniec jak i jego przesłuchujący (Oficer Śledczy) – nie mogą opuszczać bazy. Proponujemy, aby po wstępnej rozmowie, aż do końca okresu 4h, jeniec spędził w odosobnieniu.

8. Po upływie 4h, przesłuchiwany jeniec – o ile nie zostanie uwolniony przez sojuszników – jest zobowiązany odpowiedzieć uczciwie na wszystkie pytania przesłuchującego. Decyzja co do dalszych losów przesłuchiwanego należy do Oficera Śledczego (np. zostaje w niewoli, zostaje uwolniony, zostaje wymieniony na własnych jeńców, zastosowany zostaje SILENT KILL ).

9. Jeniec powinien być przetrzymywany w warunkach nie gorszych, niż żołnierze, którzy go pojmali. Szczególnie dotyczy to osłony przed zimnem, deszczem czy miejsca do snu.

10. Istnieje możliwość, że jeniec nie posiada przy sobie wystarczającej ilości wody i pożywienia, stąd jego konwojenci, zobowiązani są dostarczyć mu potrzebnych środków.


UCIECZKA / UWOLNIENIE JEŃCA

1. Jeniec może zostać uwolniony poprzez ucieczkę lub uwolnienie. W przypadku skutecznej ucieczki, należy pamiętać, że jego broń jest ZDEZAKTYWOWANA, a jego ręce nadal są związane, do momentu napotkania sojuszniczych żołnierzy.

2. Uwolnienie jeńca może nastąpić zarówno w terenie jak i we wrogiej bazie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz